KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967580
nr 1396 7580
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Sverige, kvinna. Signerad. Olja på pannå, 49x31, yttermått inklusive ram: 72x54 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 10 maj 2021
kl 19:16:22
1.500 kr
2.000 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr
2.800 kr
3.200 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman